Finał Krajowego Wielkiego Konkursu Olimpijskiego

Uczennica nowodworskiego LO Aleksandra Frąckiewicz w Finale Krajowym Wielkiego Konkursu Olimpijskiego zajęła czwarte miejsce. Wielki Finał odbył się w Białymstoku. Patronat nad Konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Tematyką Konkursu były osiągnięcia Polaków na letnich Igrzyskach Olimpijskich ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej Olimpiady w Rio de Janeiro. 
W eliminacjach szkolnych wystartowało kilkunastu uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Sportowego. Konkurs był organizowany w czterech kategoriach:szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i kategoria open-otwarta. Każde województwo mogło być reprezentowane tylko przez dwóch najlepszych uczniów. Reprezentację województwa pomorskiego tworzyli uczniowie Gimnazjum Sportowego Jakub Krawczyk i Nikodem Siedlecki oraz Liceum Ogólnokształcącego Aleksandra Frąckiewicz i Kamil Traczuk, którzy osiągneli najlepsze wyniki w województwie.
W punktacji drużynowej uczniowie LO znależli się na ósmym miejscu w kraju, a uczniowie GS na trzynastym miejscu w kraju.
Gościem finalistów był Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo oraz medaliści igrzysk szermierze Adam Krzesiński i Marian Sypnewski. Uczestnicy odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania z tematyki olimpijskiej.
Do finału ustnego przechodziło najlepszych sześciu zawodników. W gronie znalazła się Aleksandra Frąckiewicz, która była jedyną dziewczyną w Finale. Po dzielnej walce zajęła czwarte miejsce i znalazła się tuż za podium. To ogromny sukces tej dziewczyny, która na co dzień jest czołową siatkarką UKS Ogólniak. Pozostali uczestnicy znależli się w drugiej dziesiątce. I tak Jakub Krawczyk był jedenasty, Kamil Traczuk był dwunasty, a Nikodem Siedlecki zajął czternaste miejsce.
Finaliści otrzymali cenne nagrody i puchary. Do Konkursu przygotowywał uczniów Mieczysław Kochel.