OLIMPIJSKIE SUKCESY

Kilka tygodni oglądaliśmy występy polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.Tematyka osiągnięć Polaków na letnich igrzyskach olimpijskich to przewodnia idea cyklicznego Konkursu 120 lat na olimpijskim szlaku-od Aten do Rio. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Super Kibic-Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren w Dzierżoniowie.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.Uczestnicy Konkursu musieli się wykazać znajomością osiągnięć polskich sportowców na letnich igrzyskach olimpijskich od 1924r oraz problematyką polskiego ruchu olimpijskiego. Konkurs miał wyłonić najlepszych znawców sportu. Finał wielkiego Konkursu odbył się w Bielawie woj dolnośląskie. W wielkim finale spotkało się 30 najlepszych uczniów znawców sportu w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do wielkiego finału dostało się sześcioro uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gd., którzy wcześniej przeszli eliminacje wojewódzkie i strefowe w Darłowie. Uczestnicy Konkursu pisali test wiedzy olimpijskiej, a najlepsza szóstka dostała się do finału ustnego.

W kategorii szkół gimnazjalnych bardo dobrze spisał się Nikodem Siedlecki-Gimnazjum Sportowe, który zajął piąte miejsce, a Aleksandra Frąckiewicz-LO zajęła szóste miejsce. Kamil Traczuk-LO był ósmy, Daria Litwin była dziewiąta, a Damian Gul dziesiąty w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Jakub Krawczyk zajął dziewiąte miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. W konkursie byliśmy najliczniejszą ekipą i organizatorzy wyróżnili szkołę pamiątkową statuetką. Do konkursu uczniów przygotowywał Mieczysław Kochel. Tak daleki wyjazd był możliwy dzięki przychylności Pani Dyrektor Dorocie Chojnie oraz finansowemu wsparciu rodziców uczestników.

To ogromny sukces uczniów Zespołu Szkół nr 1, którzy nie tylko osiągają bardzo dobre wyniki sportowe, ale również odnoszą olimpijskie sukcesy.