Drogi Uczniu Klasy Trzeciej!!!

W roku szkolnym 2016/2017 przystąpisz do egzaminu zewnętrznego. O tym jaki osiągniesz wynik może wpłynąć na dalszą Twoją karierę. Szkoła stworzy wiele możliwości, aby egzamin przebiegł dla Ciebie pomyślnie poprzez organizację egzaminów próbnych, zajęcia dodatkowe, praca z arkuszami egzaminacyjnymi.
Poniżej znajdują się przydatne linki i kilka wskazówek dotyczących egzaminu. Proszę znajdź trochę czasu i zapoznaj się z podstawowymi informacjami.

Życzę powodzenia na egzaminie!
Dorota Chojna

Przed przystąpieniem do egzaminu pamiętajcie o zabraniu ze sobą:

1. dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem
  2. numeru PESEL
  3. dwóch długopisów z czarnym tuszem
  4. dozwolonych przyborów ( jedyny wyjątek stanowią słowniki na egzamin z języka polskiego - będą dostępne w sali egzaminacyjnej; pozostałe przybory przynosicie ze sobą)

WAŻNE INFORMACJE:

1. do szkoły należy przybyć pół godziny przed egzaminem
  2. obowiązuje elegancki, klasyczny strój
  3. obowiązuje absolutny zakaz wnoszenia na salę:

• telefonów komórkowych i innych urządzeń
  • artykułów żywnościowych i napojów
  • środków łatwopalnych, wybuchowych, żrących,
  • alkoholu, papierosów, środków odurzających
  • maskotek

POWODZENIA !!!

Jak skutecznie się uczyć – praktyczne wskazówki

1. Jedz: ryby, orzechy i ….. kapustę kiszoną!  To sprawdzona „dieta na inteligencję” J
  2. Dbaj o codzienny kontakt z naturą ☼
  3. Wysypiaj się! W czasie snu mózg porządkuje przyswojone informacje
  4. Naukę zaczynaj od przedmiotów trudniejszych, ucz się naprzemiennie przedmiotów humanistycznych i  ścisłych
  5. Włącz pozytywne myślenie – powtarzaj sobie: „dam radę”, „zaliczę”, „napiszę”!
  6. Daj się przepytać (koledze, bratu…)
  7. Najlepiej przyswajaj wiedzę polisensorycznie (czyli za pomocą wielu zmysłów) – ucz się czytając, pisząc, słuchając siebie i innych, przekazując swą wiedzę innym, będąc w ruchu, np. spacerując, powtarzaj zdobyte informacje rytmicznie podśpiewując
  8. Jeśli jesteś WZROKOWCEM – przepisuj, rób notatki, zakreślaj, podkreślaj na kolorowo…
  9. Jeśli jesteś SŁUCHOWCEM – czytaj na głos, nagrywaj się na dyktafon podczas czytania notatek, a następnie odsłuchaj
  10. Rób powtórki: nauka (od ½ do 1 godziny) ---- 20 minut przerwy ---- nauka (zacznij od przypomnienia sobie tego, czego nauczyłeś się poprzednio)
  11. Nie bój się stresu! Umiarkowany stres sprawia, że zwiększa się sprawność intelektualna, szybciej się myśli i zapamiętuje (ale pamiętaj, że duży stres paraliżuje!)
  12. Powtarzaj zdobyte informacje jak najwcześniej, najlepiej w ciągu pierwszej doby od ich uzyskania! Zapamiętasz na dłużej
  13. Pamiętaj, że maksimum wydajności mózgu przypada na godziny: między 5.00 a 10.00 oraz między 14.00 a 20.00
  14. Słuchaj muzyki, która wprawi mózg w rytm alfa – czyli melodii w rytmie wolnym
  15. Poza nauką znajdź czas na sen, odpoczynek, rozrywkę, rozwój własny, przyjaźń, miłość ♥
  16. I zapamiętaj łacińską sentencję: „Repetitio est mater studiorum” („Powtarzanie jest matką nauki”) !