KALENDARZ ADWENTOWY

W Instytucie  Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu przy ulicy Czerniakowskiej 22 odbyła się uroczysta gala WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o krajach niemieckiego obszaru kulturowego oraz integrację uczniów. Prace były wykonane precyzyjnie, cieszyły się dużą kreatywnością. Najwięcej emocji wzbudził punkt kulminacyjny - wręczanie nagród. Uczeń naszej szkoły Kacper Siwiak z klasy 3g zajął I miejsce. Wykazał się umiejętnościami plastycznymi i pomysłowością. Wyróżnienia otrzymali Oliwia Karpińska z kl. 2g i Patrycja Urban z kl.3g Gratulacje!!! .Pracę przeznaczono na aukcję charytatywną, z której dochód będzie stanowić wsparcie dla potrzebujących dzieci. Edycję konkursu patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Elbląga, Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Olsztynie oraz Goethe – Institut w Warszawie.